Distriktní konference (35, 36, 37, 38 a 39 týden)

Konečně se dostávám k příspěvku o květnu, takže brzy už budu v přítomnosti 😀

5.5. jsem byla s Russem na Tulip Festival. Upřímně, tolik tulipánů jsem na jednom místě neviděla, jen škoda, že to byl poslední víkend festivalu, tak už nebyli tak rozkvetlé.

 

 

10.5. byl deadline na District Talent Show (o tom později)

12.5. jsem byla s Kevinem a jeho ženou na večeři a v kině na Overboard.

13.5. jsme byli na večeři s Melissou, Maureen, Kate a Pearl.

DISTRICT CONFERENCE

16.5. jsem jako jediná z našeho districtu byla ve škole, protože Corban University, kde jsme během District Conference byli, se nachází 10 minut autem od mého domu. Hned po příjezdu (asi ve 4 odpo) jsme se rozdělili do skupinek po sedmy, ve kterých jsme měli předvést své speech (proslovy). Já tu svojí dodělávala den před konferencí a nebyla jsem s ní vůbec spokojená. Tématem bylo ROTARY: dělat rozdíly. Většina lidí mluvila o svém životě a své výměně. Já jsem ve své řeči mluvila o třech lidech z české historie, jejichž životní příběh mi připadá důležitý nebo zajimavý, T. G. Masaryk, M. Horáková a V. Havel. Měla jsem pocit, že moje řeč byla průměrná, nebyla nejlepší ani nejhorší. A pak nastal ten vtipný moment:

Rotarián: Do druhého kola postupuje Em (kouká na mě)

Já: Ema sedí támhle.

Rotarián: Jo ta postupuje, ale ty taky.

Já: To si děláte srandu. Nespletl jste se?

Myslím, že to byla nejvtipnější reakce v historii. Z druhého kola jsem pak už naštěstí nebyla vybraná (ale rozbrečela/dojala jsem jednu slečnu z poroty!). To naštěstí píšu proto, že tu svojí řeč bych opravdu nechtěla říkat před 300 lidmi na Distriktní konferenci.

 

17.5. jsme se po naprosto úžasné snídani, které chyběly jen rohlíky. Rozdělili na ty, co budou vystupovat na distriktní konferenci a na ty, co myjí auta…teď malé vysvětlení

Bylo nám řečeno, že buď budeme vystupovat v Talent Show nebo budeme čistit auta. Logicky jsme si říkala, že bude lepší najít nějaký můj skrytý talent než mýt auta a tak jsem během března napsala Kiie, Kushovi a Thiagovi, co budou dělat, abych se inspirovala. Thiago i Kiia mi napsali, že ještě neví a Kush napsal, že magické triky. Já mu na to napsala jen něco ve smyslu: OK, tak já budu dělat magický triky s tebou. Ne vůbec jsem se ho neptala, prostě jsem mu to oznámila. Moje představa byla asi taková, že on bude kouzlit a já mu něco podržím nebo podám, což je opak toho, co jsem nakonec dělala.

Ti, co nevystupovali, psali během dopoledne testy z angličtiny a my jsme se začali připravovat na Talent Show. Já se konečně dozvěděla, jaké bude naše kouzlení, nebo spíše čtení mysli…o tom až za chvilku. Večer jsme byli v Riverfront parku, kde jsme měli BBQ.

 

 

 

18.5. jsme ráno měli poslední zkoušky  a nevystupující čistili auta. Okolo druhé hodiny jsme se oblékli do šatů a přejeli do Convention centra, kde se District conference odehrávala. Doladili jsme poslední detaily a šli na to… Začali jsme tím, že jsme vždycky každý přišel na podium a představil se : Good evening. My name is Klára Čadová. I am from Czech republic and I am host by East Salem Rotary club. Po tom, co jsme se všichni představili, začala Talent show. Byli tam super věci: indické tance v podání mích nejlepších kamarádů, tančící Shrek, kluci, co během 2 minut sestavili Rubikovu kostku.

A pak to přišlo Sparky, který to uváděl, řekl: Now it’s time for mister Gandhi and his beutiful asistant Klara. No a najedou jsem stála na podiu vedle svého indického kamaráda a 300 lidí na nás koukalo. Nejprve nás Kush představil a řekl odkud jsme, já neměla mikrofon. Pak Kush řekl úvod: My vám tady dnes ukážeme čtení myšlenek, myšlenky můžu jen lidem kterým věřím a to Klára je, protože mě vzala na Black diamond sjezdovku (to mi bude předhazovat celý život). On se pak otočil zády a já šla mezi lidi a poprosila někoho, aby mi ukázal na prstech číslo, pak jsem si sedla na židli a Kush řekl to čislo! Prostě magie. Myslím, že všem je jasné, že v tom je nějaký trik, ale ten vám neřeknu.

Asi v půlce programu byla přestávka, během které mluvila Kerri Murray prezidentka projektu Shelter Box. Shelter Boxy jsou boxy, v kterých jsou nejdůležitější potřeby, jako např. stan, pilka, sirky, láhev na vodu, deka… Tyhle boxy se pak posílají tam, kde jsou potřeba, válka v Sýrii nebo třeba hurikány. Rotary je organizace, která Shelter box hodně pomáhá a to hlavně finančně. U nás v Districtu 5100 nám bylo řečeno, že by bylo dobrý zkusit vybrat peníze na boxy třeba v rotary clubu. Tu částku jsme nevěděli, ale proto tady byla Kerry, která řekla, že jsme vybrali 14 tisíc dolarů (v přepočtu asi 300 tisíc Kč) což nás všechny zaskočilo, protože jsme si mysleli, že by to mohla být třeba třetina. To, ale není všechno my, District 5100 výměnní studenti, jsme vyhráli Impact Award, protože, když se nepočítají velké společnosti a bohatí lidé tak jsme vybrali nejvíc z celého světa za rok 2017/2018. Na závěr nám ještě řekla, že Shelter box je nominovaný na Nobelovu cenu míru, takže poprvé mám v Nobelových cenách favorita.

Na závěr Talent show jsme šli všichni výměnní studenti na podium a zpívali When I’m gone. Do Corban university jsme dojeli až okolo 11 večer.

 

 

 

19.5. byl náš odjezdový den. Ti, co nevystupovali si jen museli sbalit, ale my, co jsme vystupovali jsme museli napsat naše jazykové testy. Okolo 3 hodiny jsem odjela a tak trochu dospávala

31.5. byl náš poslední koncert se sborem. Byl to hodně netypický koncert, protože jsme nezpívali klasické sborové písničky, ale moderní písničky.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s