Cestuju a chce se mi spát (1. TÝDEN)

Neděle 20.8.

Vstávala jsem poměrně brzy (asi v 6) a trochu pouklidila pokoj. Dopoledne jsem s host rodinou jela koupit americkou SIM kartu. Odpoledne jsem jela s host ségrou a jejími kamarády na výlet k Stříbrným vodopádům (Silver falls), ale nakonec z toho byla jen hezká procházka lesem.

 

Pondělí 21.8.

Na pondělí jsem se hrozně těšila, čekalo mě total solar eclipse (celkové zatmění slunce). Bylo to super najednou se úplně setmělo a za chvilku zase svítilo Slunce. Pak jsme se s host ségrou dívaly na televizi. Odpoledne jsme dali druhou šanci vodopádům a bylo to mega hustý.

 

Úterý 22.8.

V 10 jsem měla schůzku na McKay High School. Jela jsem tam s host mamkou a ségrou. Nejprve jsme vyplnili nějaké dokumenty a pak jsem si měla vybrat předměty. Pro mě bylo vybírání předmětů docela jednoduché, protože jsem si vybrala předměty, které mi pak uznají v ČR. Vybrala jsem si English 11 composition/ literature (angličtina, která odpovídá mému věku), Algebru II, složitější Biology (já chtěla obyčejnou biologii, ale oni mi poradili složitější), složitější Chemistry (kolik let máte chemii? 3 roky? tak dlouho?), složitější Physics (prostě fyzika), US History (bohužel letos neotvírali Evropskou historii, ale jako nevím jestli mám klasickou nebo obtížnější) a poslední předmět jsem chtěla nějaký pro zábavu a tak jsem chtěla Digital photo, ale řekli mi, že si za ní musím dát případnou náhradu, protože focení chce hodně lidí a tak jsem si napsala náhrady Choir (sbor) nebo Graph Draw Design (grafiku). S obtížnostmi předmětů v US je to tak, že je klasická, honors(těžší) a AP (nejtěžší). Já fakt nevím, který předměty mám honors a který AP (napíšu to později). Pak mi host ségra ukázala knihovnu a našli jsme moji skříňku. Cestou domů ze školy jsme se stavili v obchodě a po obědě vyrazili směr náš první big trip. Jeli jsme 3h a pak dojeli k hotelu, kde jsme přespali.

DSC01060
Tenhle výhled jsme měli večer z hotelu

středa 23.8.

Vstávali jsme poměrně brzy a šli na hotelovou snídani, která byla fakt dobrá. Po snídani jsme se sbalili a vyrazili směr Lava River Caves. V parku jsme si to užili, ale na mě tam byla moc velká zima. Večer jsme přijeli zpět do Salemu a už nic raději nedělali. Já si načetla fotky do notebooku a šla kolem 10 večer spát.

 

čtvrtek 24.8.

Ve čtvrtek jsme měli takový odpočinkový den jen jsme jeli do obchodu pro nějaké věci do školy. Věc co mě zaujala je to, že to tu mají fakt levný.

DSC01119.JPG
jeden takový sešit stojí v ČR okolo 40 Kč tady v přepočtu 5 Kč

pátek 25.8.

Po snídani jsem poprvé volala s mamkou. Bylo to skvělý si s někým z ČR zase pokecat. A jsem ráda, že jsem to zvládla v pohodě. V 11:45 pro mě přijel Russell a jeli jsme na první schůzku s Rotary. Schůzka byla super něco úplně jiného než náš trutnovský klub. Po schůzce jsem už nedělala nic zajímavého, protože jsem byla unavená

(omlouvám se nemám žádnou fotku)

Reklamy

2 komentáře: „Cestuju a chce se mi spát (1. TÝDEN)

  1. Vyfotit úplné zatmění Slunce je asi problém, docela se ti povedlo. Fotky z výletů k vodopádu a do lávových jeskyní jsou pěkné. Ahoj

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s